znajdź nas na

facebook
znanylekarz

Periodontologia

Periodontologia
Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej. Likwiduje problemy związane m. in. z odsłonięciem szyjek zębowych i chwiejnością zębów, zaczerwienieniem i krwawieniem z dziąseł, nadwrażliwością na ciepłe i zimne pokarmy, a także brzydki zapach z ust.

Zabiegi higienizacyjne stosowane w gabinecie stomatologicznym, mają na celu zniwelowanie ww. problemów, a także likwidację osadów i kamienia nazębnego.

Zabieg profesjonalnego oczyszczania zębów powinien odbywać się standardowo co pół roku, zaś u osób noszących aparat ortodontyczny oraz mających problem z dziąsłami co 2-3 miesiące.

W tym celu wykonujemy: skaling, piaskowanie, kiretaż poddziąsłowy, fluoryzację.

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą urządzenia, które wytwarza ultradźwięki.

Piaskowanie to zabieg usuwania osadu nazębnego. Dzieje się to za pomocą piaskarki, która rozprowadza pod ciśnieniem wodę oraz specjalistyczny piasek stomatologiczny.

Fluoryzacja stosowana po zabiegach oczyszczania zębów ma na celu wbudowanie jonów fluoru w powierzchnie zębowe po odpowiednio kilkuminutowym kontakcie ze szkliwem. Ma to wzmocnić jego powierzchnię. Jest to zabieg całkowicie bezbolesny.

Kiretaż poddziąsłowy oczyszcza patologiczne kieszonki. W wyniku tego dochodzi do ich spłycenia. Stan zapalny ustępuje, a zęby stają się lepiej umocowane.

Umów się na wizytę!

Potrzebujesz konsultacji, porady? Masz pytania?
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

HappySmile
Umów się na wizytę!