Ortodonta Gdańsk Boisz się dentysty? Odczuwasz lęk przed znieczuleniem lub leczeniem? Myśl o wizycie na fotelu stomatologicznym jest dla Ciebie paraliżująca? Ortodonta Gdańsk

Dentysta GdańskNie jesteś sam !

Dentofobia to problem wielu osób, nie tylko dzieci.

SEDACJA WZIEWNA podtlenkiem azotu – to bezpieczna, sprawdzona i powszechnie stosowana na całym świecie, metoda uspokajania stosowana podczas leczenia stomatologicznego.

Zabieg stanie się wręcz przyjemnością.

-> Bez bólu  -> Bez strachu  -> Bez łych wspomnień

Po co sedacja?

Uczucie strachu powoduje, że leczenie u stomatologa staje się często przykrym obowiązkiem. Złe wspomnienia i doświadczenia sprawiają, że w konsekwencji unikamy wizyt lub odkładamy je w czasie. Jest na to sposób! Podtlenek azotu pomaga przezwyciężyć strach i niepokój pozostawiając przyjemne uczucie relaksu. Ta metoda jest skuteczna nawet przy bardzo trudnych przypadkach dentofobii! Pacjenci opisują sedację „jak spokojne pływanie w przyjemnym stanie snu”.

Czy podtlenek azotu jest bezpieczny?

Oczywiście stosowanie podtlenku azotu jest bezpieczne. Gaz może być stosowany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, pacjent znajdując się pod wpływem działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Zabieg

Mieszanina tlenu oraz podtlenku azotu zwana potocznie gazem rozweselającym podawana jest za pomocą maski nosowej. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają mrowienie w dłoniach i stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, jak również lekkość lub ciężkości. Już po 3 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu całkowicie ustaje. Niemal od razu można pójść do domu.

Przeciwwskazania

Sedację wyklucza: katar, powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych), ciężkie choroby płuc (rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc), choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria, myasrhenia gravis, pierwszy trymestr ciąży, hipertermia złośliwa, alkoholizm.

-->
  Powrót